Možností aktivít v okolí

Nekonečné možnosti v okolí nášho hotela Malina, ktoré musíte využiť:

SKI PARK Ružomberok je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Je to jedno z najmodernejších stredísk na Slovensku s vysokým štandardom služieb, servisným programom a starostlivosťou o zákazníka.

Liptovská Mara je obľúbená vodná nádrž, ktorá ponúka široké možnosti zábavy a športu: kúpanie,surfovanie, jachting, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, ale aj rybárčenie či plavbu vyhliadkovou loďou Liptov.

Termálne kúpalisko Bešeňová a jeho celoročná prevádzka umožňuje návštevníkom vybrať si čas návštevy podľa vlastného želania. Je to areál zdravia a oddychu, ktorý patrí v súčasnosti medzi najvyhľadávanejšie strediská cestovného ruchu na Slovensku. Vysoká úroveň poskytovaných služieb v spojení s ponukou stráviť chvíle oddychu vo vodnom, príjemne teplom prostredí sú zárukou spokojnosti návštevníkov.

Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku. Prevádzka aquaparku je vďaka termálnej vode celoročná. Areál leží na území regiónu Liptov v blízkosti Liptovského Mikuláša. V lete v areáli prebiehajú animačné programy plné zábavy a výhier. Športovci majú k dispozícii rozsiahlu športovú plochu a pre najmenších je pripravené ich malé detské kráľovstvo, ktoré im ponúka zábavu na celý deň.

Demänovská dolina ponúka ideálne lyžiarske terény, svetoznáme jaskyne ako Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa, možnosti letnej turistiky a prekrásnu faunu a flóru doplnenú vhodnými klimatickými podmienkami.

21
30w

Pamiatky

• Múzeá a historické pamiatky sú v okolí nášho hotela zastúpené naozaj hojne. Návštevník tu v lone hôr nájde dedinku Vlkolínec – Skanzen ľudovej architektúry, ktorý je zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva Unesco, Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline, Galériu Ľudovíta Fullu, drevený artikulárny kostol v Svätom Kríži, drevený vodný mlyn v Kvačianskej doline a mnoho ďalšieho. Celý areál poskytuje aj široký výber cyklistických trás.

• Vlkolínec je najzachovalejšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku. Čisto drevená obec bola od 1977 pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a v decembri 1993 bola zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Dominantou obce je drevená zvonica.

Zimná rekreácia

• Zimná rekreácia pre milovníkov zimných športov je ukrytá v lyžiarskom stredisku Malinô Brdo Ružomberok SKI & BIKE. Výborné podmienky na umelo zasnežených svahoch pre všetky kategórie lyžiarov, k dispozícii mnoho lyžiarskych vlekov, 4-miestna sedačková lanová dráha a 8-miestna kabínková lanová dráha – Hrabovo-Malinô Brdo. Celková dĺžka tratí je 12 km. Pre lyžiarov a bežcov je k dispozícii veľký výber rôznych bežeckých tratí. Lyžiarske stredisko zabezpečuje ski servis, požičovňu športových potrieb a lyžiarske a snowboardové školy.

21
30w

Letná rekreácia

• Turistika v letnej sezóne a Malinô Brdo – to jednoducho ide dokopy. Malinô Brdo je ideálnym východiskovým bodom pre túry po hlavnom hrebeni Veľkej Fatry smerom na Šiprúň, Smrekovicu, Rakytovo, Čierny kameň, Borišovo, Plosku a Krížnu.